מעקות אלומיניום

שימוש האלומיניום ליצירת מעקות

השימוש באלומיניום בבנייה ועיצוב ביתי הולך וגובר בשנים האחרונות בצורה ניכרת

אלומיניום הינה בין המתכות השימושיות ביותר כיום, ואנו משתמשים בה למגוון רחב ביותר של צרכים – יצירת פרופילים, עיצוב הבית, עיצוב חוץ ועוד. היתרונות הרבים של המתכת הופכים אותה לנוחה ביותר לשימוש בכל הנוגע לעיצוב ובנייה, ובייחוד לעיצוב של חוץ הבית – בו יש צורך לעשות שימוש בחומרים ייחודיים אשר יוכלו להחזיק מעמד גם לאחר חשיפה ממושכת לתנאי מזג אוויר משתנים. מעקות אלומיניום הם דוגמה טובה לשימוש שאנו עושים באלומיניום מחוץ לבית.

ישנם כמה דברים שכדאי לדעת כאשר אנו בוחרים מעקות אלומיניום

  • יתרונות: ישנם כמה יתרונות משמעותיים למעקות מאלומיניום. ראשית, אלומיניום הינה מתכת אשר אינה ניזוקה מחשיפה לרטיבות, ולכן גם אם מדובר בפריט הנמצא בחוץ – לא צריך לדאוג מפני חלודה או קורוזיה. שנית, הם שומרים על מראם לאורך זמן, כך שהמעקה שנתקין יישאר אותו הדבר גם לאחר שנים רבות, ולא נצטרך להחליפו בפרקי זמן קצרים. לבסוף, כיום ניתן לשלב בין אלומיניום לבין מתכות נוספות, כגון אבץ, בכדי ליצור סגסוגת חזקה במיוחד. בצורה זו אנו נהנים הן מכוח המתכת והן מהיתרונות הרבים של האלומיניום.

  • מה מיוחד במעקות אלומיניום: הייחודיות היא כמובן העמידות הרבה שלהם. אנו רואים מעקות מתכת רבים בימינו, אשר החליפו את מעקות העץ הקלאסיים, אולם ישנן בעיות ייחודיות למתכת אשר עלולות לפגוע במראה המעקה במהירות – השחרה, שינוי צבע, חלודה ועוד. מעקות העשויים מאלומיניום אינם סובלים משינויים אלו, ולכן הם הפכו במהרה למעקות הפופולאריים ביותר בבתים – הן בפנים הבית והן בחוץ.

  • עיצוב המעקה: יתרון נוסף שיש לשימוש באלומיניום הינו הקלות היחסית בה ניתן לעצב את המתכת. לאור האמור, ניתן לעצב מעקות אלומיניום במגוון רחב ביותר של סגנונות, כך שהם יתאימו לכל בית ולכל קו עיצובי שנבחר. כמו כן, ניתן לצבוע את המעקות בשלל צבעים ואף לשלב בין אלומיניום לבין חומרים נוספים כגון אבנים או זכוכית. בצורה זו, כל אחד יכול לעצב את המעקה בכל דרך העולה על רוחו, ללא עליה משמעותית במחיר היות ומדובר בתהליך עיבוד פשוט למדי של המתכת.

  • התקנה ותיקון: חשוב לדעת כיצד להתקין מעקות אלומיניום – התקנה לא נכונה עלולה לפגוע במראה ועמידות המעקה, ולגרום להרס מהיר יותר שלו. כמו כן, אמנם מדובר במתכת חזקה, אולם מעקה מאלומיניום עדיין עלול להיפגע מידי פעם. במקרים אלו חשוב לפנות אך ורק למקצוענים בתחום עבודות האלומיניום, כגון מנצר את רמי בע"מ, לשם תיקון המעקה. פניה לבעל מקצוע יכולה להבטיח תיקון מהיר ונכון, ולמנוע הישנות של הבעיה בפרק זמן קצר.

  • מחיר: מחיר מעקות אלומיניום תלוי בגורמים רבים, ולכן נע בין כמה עשרות או מאות שקלים למטר ועד לכמה אלפים. מהגורמים המשמעותיים ביותר מבחינת השפעה על המחיר ניתן למצוא – אורך המעקה, צבע האלומיניום, שימוש בחומרים נוספים, מורכבות העיצוב, גודל המעקה ועוד.

מנצר את רמי בע"מ הינה חברה מומחית בתחום האלומיניום ומעקות האלומיניום

כאשר מדובר במעקות אלומיניום, חשוב לפנות לחברה בעלת ניסיון וידע בתחום בכדי ליהנות מן היתרונות הרבים של מעקות אלו, ולהבטיח התאמה מושלמת בין הרצונות והצרכים שלנו לבין המעקה בפועל. מנצר את רמי בע"מ הינה חברה מומחית בעבודות אלומיניום שונות. בין היתר, מציעה החברה שירותים בתחום – החל משלב התכנון וכלה בשלב ההתקנה, כך שכל אחד יכול ליהנות משירות אדיב, מסור ואיכותי וליצור עבור ביתו את המעקה המתאים ביותר עבורו.